Zima ciągle nie chce od nas odejść, z utęsknieniem wypatruję wiosny, jednak nadal na zewnątrz sypie śnieg i wieje złem. W takie dni należy pamiętać o bardziej solidnym kremie , który zadba, aby czynniki zewnętrzne nie wpłynęły na nią negatywnie. Opowiem Wam o produkcie, który jest przy mnie całą zimę- kremie z serii dermatologicznej AZS od Ziai. Pamiętajcie jednak, że możecie go używać nie tylko przy skórze atopowej, ta po prostu sucha czy przejściowo borykająca się z przesuszeniami też powinna być z niego zadowolona!
Info od producenta:
Krem regenerująco-natłuszczający o wysokiej aktywności ochronnej. Zawiera tylko niezbędne składniki receptury. Wykazuje skuteczność dermatologiczną w pielęgnacji chronicznych zmian atopowego zapalenia skóry (AZS).
EFEKT MED
• Wydłuża okresy bezobjawowego występowania atopii.
• Łagodzi zmiany skórne, szczególnie w okresach nawrotów AZS
• Szybko i skutecznie regeneruje naskórek.
• Działa natłuszczająco, zmniejsza suchość i szorstkość skóry
• Redukuje skutki świądu – nadmierne swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie.
Stosowanie:
Nanieść warstwę kremu na dokładnie oczyszczoną skórę, delikatnie wklepać. Stosować co najmniej dwa razy dziennie.
Krem ma pojemność 50 ml i w sklepie firmowym Ziai kosztuje ok. 16 zł, jeśli dobrze pamiętam. Jest dostępny także w aptekach. Swoje pierwsze opakowanie kupiłam na promocji, wówczas był dołączony do olejku czy też balsamu z tej samej serii, już nie pamiętam, bo kupiłam wtedy dwa zestawy (krem+produkt w cenie jednego), drugi z kremem w wersji nawilżającej, a miało to miejsce bodajże na początku grudnia. Warto wypatrywać takich promocji, w ich sklepach firmowych zawsze są jakieś zestawy skomponowane na tej zasadzie, wtedy zdecydowanie opłaca się kupić. W lutym zaopatrzyłam się w kolejne opakowanie kremu natłuszczającego, niestety, promocja już się skończyła i kupowałam w cenie regularnej, która i tak jest niska.
Porównanie ceny w różnych sklepach
Porównanie ceny w różnych sklepach
Krem opakowany jest w standardową tubkę z miękkiego plastiku, to opakowanie zamykane jest na klik, poprzednie chyba było zakręcane, ale nowa forma jest nawet wygodniejsza, nie sprawia problemów z otwieraniem i nie naraża paznokci na uszczerbek ;). Krem zapakowany jest dodatkowo w kartonik z informacjami od producenta oraz ofoliowany, dzięki czemu mamy pewność, że kupujemy nowy, niezmacany przez nikogo produkt. Szata graficzna jest prosta, estetyczna, można powiedzieć trochę apteczna. Wszystko utrzymane jest w kolorystyce biało-miętowo-czarnej. W środku umieszczona jest ulotka z info o kremie, całej serii oraz innych produktach Ziaja Med.
Zerknijmy na skład (w analizie korzystałam z http://www.kosmeter.pl/slownik-skladnikow.html oraz http://www.kosmopedia.org/encyklopedia/):
Aqua-woda
Urea-Hydrofilowa substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek).
Caprylic/Capric Triglyceride-Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy.
Glyceryl Stearate-Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy
Glycerin-Hydrofilowa substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotor przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry. Na Youtube słyszałam, że makijaż dobrze się do niej "przykleja", dzięki czemu staje się trwalszy.
Cetearyl Alkohol-Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy
Butyrospermum Parkii (Shea Butter)- Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Nadaje połysk. Wykazuje działanie regenerujące
Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate-Składnik pochodzenia roślinnego. Pełni funkcję emolientu, działa nawilżająco. To również emulgator, pełni funkcję konsystencjotwórczą w tworzeniu emulsji. Składnik powierzchniowo czynny, o właściwościach przeciwsłonecznych.
Dimethicone-Emolient tzw. suchy, niekomedogenny (nie powoduje powstawania zaskórników), czyli tworzy na powierzchni skóry film, który ogranicza ucieczkę wody z naskórka. Substancja kondycjonująca włosy: poprawia rozczesywanie na mokro i na sucho, zapobiega splątywaniu, wygładza włosy, wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zapobiega elektryzowaniu się włosów.
Ceramide 3- Rodzaj tłuszczu, lipidu, znajdującego się w warstwie rogowej naskórka. Zmiękcza i kondycjonuje skórę. Zmniejsza utratę wody z warstwy rogowej (funkcja wiążąca i nawilżająca). Chroni skóre przed łuszczeniem i przesuszeniem. Poziom ceramidów zmniejsza się wraz z rosnącym wiekiem skóry.
Ceramide 6 II-Rodzaj tłuszczu, lipidu, znajdującego się w warstwie rogowej naskórka. Zmiękcza i kondycjonuje skórę. Zmniejsza utratę wody z warstwy rogowej (funkcja wiążąca i nawilżająca). Chroni skóre przed łuszczeniem i przesuszeniem. Pełni funkcję naprawczą. Odzywia skórę i włosy. Zawiera fitosfmgozynę.
Ceramide 1-Rodzaj tłuszczu, lipidu, znajdującego się w warstwie rogowej naskórka. Zmiękcza i kkondycjonuje skórę. Zmniejsza utratę wody z warstwy rogowej (funkcja wiążąca i nawilżająca). Chroni skóre przed łuszczeniem i przesuszeniem.
Phytosphingosine-Składnik pochodzenia roślinnego, ceramid. Składnik aktywny, chroniący skórę przed promieniami UV. Wzmacnia bariere ochornną skóry. Działa przeciwbakteryjnie, łagodzi podrażenienia. Reguluje produkcję lipidów w warstwie rogowej naskórka, działa natłuszczająco i nawilżająco.
Cholesterol-Związek chemiczny, pochodzenia organicznego. Emolient tłusty. Może działać komedogennie (zapychac pory, tworzyć zaskórniki). Działa nawilżająco. Tworzy na powierzchni skóry warstwę okluzyjną (film), chroniący przed nadmierną utratą wody. Łagodzi podrażnienia, zmiękcza. Poprawia strukturę włosów, działa przeciwłojotokowo. To także emulgator w/o, wspomaga stworzenie emulsji.
Sodium Lauroyl Lactylate-Emulgator. Występuje w kosmetykach myjących. Delikatny detergent, odpowiedni dla skóry wrażliwej. Działa nawilżająco. Wpływa na konsystencję kosmetyku i jego możliwości pianotwórcze. Skutecznie usuwa brud i bakterie. Nie wysusza skóry wrażliwej. Nawilża skórę nadając jej uczucie gładkości i polepsza dostarczanie składników aktywnych.
Carbomer-Substancja pełniąca w kosmetyku funkcję zagęszczającą i stabilizującą.
Xanthan Gum-Składnik konsystencjotwórczy otrzymywany poprzez fermentację bakteryjną. Zagęstnik, zwiększający lepkość kosmetyku.
Maltooligosyl Glucoside-Otrzymywany poprzez hydrolizę skrobi kukurydzianej. Tworzy warstwę ochronną, nawilża, zmiękcza, wzmacnia skórę.
Hydrogenated Starch Hydrolysate-Otrzymywany poprzez hydrolizę skrobi kukurydzianej. Tworzy warstwę ochronną, nawilża, zmiękcza, wzmacnia skórę.
Tocopheryl Acetate-Organiczny związek chemiczny, ester kwasu octowego i witaminy E. Substancja o działaniu antyoksydacyjnym. Ten przeciwutleniacz hamujący procesy starzenia się skóry, jest stosowany w kremach zamiast witaminy E.
Allantoin- W naturze występuje w korzeniu żywokostu lekarskiego, fasoli i soi. Stosowany w kremach nawilża skórę i ułatwia gojenie się ran. Działa przeciwzapalnie i ściągająco. Naturalna allantoina może wywoływać alergie skórne. Wytwarzana syntetycznie jest słabszym alergenem. Koncentracja w produkcie wynosi 0,1 do 0,5%
Glyceryl Caprylate-Emolient tłusty. Jeżeli nie jest rozcieńczony może wywoływać zaskórniki. Dzięki temu, że w miejscu aplikacji tworzy warstwę okluzyjną (film) wygładza, nawilża, zmiękcza skórę i włosy. Zapobiega to również puszeniu się włosów. Poza tym znajduje zastosowanie w kosmetykach czyszczących jako substancja zwilżająca. Jako substancja renatłuszczająca odbudowuje barierę lipidową. Pełni także funkcję emulgatora - umożliwia powstanie i reguluje konsystencję kosmetyku.
Phenoxyethanol- Związek alkoholi. Substancja konserwująca, która zabezpiecza przed rozwojem bakterii w kosmetyku. Jej stężenie nie może przekraczać 1,0 %. Fenoksyetanol może wywołać uczulenie.
DMDM Hydantoin-Konserwant, przedłuża trwałość kosmetyku, chroni przed mikroustrojami i bakteriami. Może uwalniać formaldehyd. Może wywoływać alergie skórne i podrażnienia.
Chlorphenesin-Związek chemiczny, stosowany w kosmetykach jako środek konserwujący. Chroni kosmetyk przed rozwojem bakterii i drobnoustrojów. Wydłuża trwałość kosmetyku, zabezpieczając go przed rozwarstwieniem, zmianą koloru, konsystencji czy zapachu. Może powodować podrażnienia.
Na początku przypomnę, że moja skóra ma tendencję do wysuszania, policzki narażone są na nawroty azs, natomiast nos mocno się świeci (z tego powodu nie nakładam tam tego kremu pod makijaż). Produkt ląduje na mojej twarzy zarówno kiedy planuję nałożyć makijaż, jak i wówczas, gdy siedzę w domu i mam dzień lenia ;). Krem fajnie nawilża i zmiękcza moją skórę, ogranicza powstawanie suchych skórek, pomaga przy przesuszeniach. Nie kłóci się z moimi podkładami. Skład nie ma na moją cerę złego wpływu, wręcz przeciwnie, natomiast jeżeli macie tendencję do zapychania bądź uczulenie na wymienione wyżej składniki, możecie nie być w 100% zadowolone. Ja jednak bardzo go lubię i używam nieprzerwanie od grudnia. Jedno opakowanie wystarczyło mi na stosowanie przez ok. 1,5-2 miesiące 1 raz dziennie (na noc używam czegoś innego). Krem ma baaardzo delikatny zapach, wyczuwalny w zasadzie tylko w trakcie aplikacji, taki typowy dla aptecznych kosmetyków. Jest biały, dosyć gęsty, ja pod makijaż stosuję mniej więcej ilość 1,5 ziarna grochu, solo trochę więcej, daję skórze taki kompres ochronno-regenerujący ;). W chłodne dni sprawdza mi się bardzo dobrze, zobaczymy, czy zostanę przy nim także latem, myślę, że wtedy przerzucę się raczej na typowe filtry do twarzy, ale nawet w takiej sytuacji wrócę do niego jesienią ;). Ogółem polecam, zwłaszcza suchelcom i atopikom. Zresztą nie tylko ja, na wizażu produkt ma ocenę 4,45/5 i został laureatem nagrody Super Produkt Świata Kobiety 2013.
Lubicie produkty Ziai? Może macie swoje perełki godne polecenia?
Buziaki ;*
Jeśli chodzi o kremy od Ziai to mam niestety, ale złe doświadczenia. Zazwyczaj mnie zapychają...
OdpowiedzUsuńNo akurat na to trzeba uważać, w składzie mają kilka substancji komedogennych, ale na mnie na szczęście nie zrobiły one nic złego ;) Ten akurat nie ma parafiny, co mnie akurat bardzo odpowiada, bo moja skóra jej nie lubi, ale wiele innych produktów tej firmy ją ma, może to kwestia akurat tego?
UsuńJa ziaję uwielbiam :)
OdpowiedzUsuńU mnie ta seria bardzo dobrze się sprawdza ;)
UsuńJa też lubię Ziaję zwłaszcza jej maski oczyszczające, algowe i antybakteryjne. W Irlandii co prawda nie ma w sklepach ale zawsze można zamówić przez internet, a jest to firma sprawdzona i bez ryzyka :)
OdpowiedzUsuńSwego czasu dużo korzystałam z tych masek w saszetkach i sprawdzały mi się całkiem nieźle ;) Cieszę się, że też masz dobre doświadczenia związane z tą firmą!
UsuńNie jestem jakąś maniaczką kosmetykową, mam swoje sprawdzone produkty, które stosuję od dawna. Ziaja jest wspaniałą marką, bo w niskiej cenie możemy kupić produkty wcale nie gorsze jakościowo od tych z najwyższych półek. Akurat wczoraj kupiłam mleczko do demakijażu z nagietkiem - po pierwszym zastosowaniu wielki plus ;)
OdpowiedzUsuńJa bardzo lubię szaleć z kolorówką, z pielęgnacją raczej działam ostrożnie, natomiast ta seria sprawdza mi się od dłuższego czasu. Mleczko z Ziai bardzo często było w moim domu, gdy byłam dzieckiem ;) Mam nadzieję, że będzie Ci się dalej sprawdzać!
UsuńI plus dla Ziaji za nietestowanie na zwierzętach :-) Lubię bardzo mleczko nagietkowe, balsamy brązujące, żele pod prysznic i mgiełki odświeżające.
OdpowiedzUsuńO tak, to fajnie z ich strony, że o to dbają ;) Zaciekawiłaś mnie tymi mgiełkami odświeżającymi, może powiesz coś więcej?
Usuńtego nie mialam ale ziaja nie wplywa na mnie szczegolnie zle wiec mysle ,ze by sie u mnie sprawdzil :) obserwuje:*
OdpowiedzUsuńJeżeli będziesz mieć problem z przesuszeniem skóry, to polecam przetestować ;)
Usuńna szczescie nie mam atopowej skory :)ale lubie ziaje :)
OdpowiedzUsuńNo to dobrze, bo to naprawdę nic przyjemnego :( Na szczęście dzięki regularnym wizytom u dermatologa, odpowiednim lekom i pielęgnacji udało mi się to praktycznie do zera ograniczyć, więc pod tym względem jestem zadowolona ;) Ale z kosmetykami nie ryzykuję, bo bez odpowiedniego nawilżania jest ze mną krucho...
UsuńNiebawem wybieram się do Polski i z pewnością coś kupię z Ziaji.
OdpowiedzUsuńPolecam, myślę, że znajdziesz coś dla siebie ;)
UsuńOO! To produkt dla mnie! :)
OdpowiedzUsuńBardzo się cieszę, w takim razie koniecznie musisz go sprawdzić ;)
Usuń