wtorek, 21 marca 2017

2 urodziny Nihil Novi!

Witajcie :*

Wczoraj Nihil Novi obchodziło swoje drugie urodziny. Z tej okazji odświeżymy statystyki i pogadamy o przyczynach i skutkach powstania bloga - zapraszam serdecznie!

Na początek może odpowiedzi na Wasze pytania:

Skąd się wziął pomysł na założenie bloga?
Jako dziewczynka/nastolatka miałam kilka blogów/fotoblogów. Wtedy to było popularne wśród młodzieży, praktycznie każdy z moich znajomych na jakimś etapie swojego życia miał swoje miejsce w sieci. Potem temat przycichł, czas minął, a ja poszłam na studia. Na jednych zajęciach jako projekt zaliczeniowy mieliśmy prowadzić w małych zespołach bloga przez kilka miesięcy, obserwować jego rozwój, sprawdzać metody promocji itp. Wraz z moją towarzyszką (którą serdecznie pozdrawiam :*) stworzyłyśmy Nihil Novi. Początkowo prowadziłyśmy go razem (Czy jest tutaj ktoś, kto pamięta pierwsze miesiące?), potem projekt się zakończył, ona odeszła, a ja zostałam. Po wprowadzeniu drobnych personalizujących zmian powstał blog w jego mniej więcej obecnym kształcie. 

Co dało mi blogowanie?
Przede wszystkim większą pewność siebie. Skoro pokazuję swoją twarz i wypociny na blogu, to równie dobrze mogę w konkursach na fb czy u innych twórców. Zdarza się, że ta odwaga przynosi mi wymierne korzyści ;). Poza tym jeszcze bardziej zafascynowała mnie tematyka urodowa, poszerzyłam (choć nadal daleko mi do eksperta) swoją wiedzę w zakresie pielęgnacji i usprawniłam techniki makijażowe. Jestem bardziej zmotywowana do dalszego rozwoju w tym zakresie, co mam nadzieję mi się uda. Poza tym poznałam wiele ciekawych osób, które tak jak ja "jarają się kosmetykami" i z którymi spędziłam wiele miłych chwil (a choćby wtedy). Okazało się także, że w moim otoczeniu są ludzie, z którymi łączą mnie wspólne zainteresowania, o czym wcześniej nie wiedziałam (jeśli to czytacie, to wiecie, że o Was chodzi, moje uczelniane fascynatki szminek i nie tylko :D).

Czy jestem z siebie zadowolona?
Bardziej niż się spodziewałam, ale mniej, niż bym chciała ;). Widzę progres, ale ciągle czuję niedosyt. Chcę więcej, bardziej, lepiej. Mam trudny charakter, bo przy nadmiarze ambicji jestem strasznym leniem :D 

W ciągu ostatniego roku udało mi się trochę poprawić jakość zdjęć (mam nadzieję, że moje umiejętności będą stale rosły), a Was przybywa każdego tygodnia, co niesamowicie mnie cieszy. Lubię czuć, że moje pisanie komuś coś daje - czy to rozrywkę, czy realną pomoc. W tej chwili jest Was:


Mam nadzieję, że te liczby będą stale rosnąć, a Wy będziecie mi dalej towarzyszyć w moich zmaganiach z bublami i radości używania ulubieńców. Dziękuję wszystkim razem i każdemu z osobna! 

Jeśli chcecie mi coś powiedzieć, o coś zapytać, coś Wam się nie podoba albo podoba bardzo, czegoś na blogu brakuje - napiszcie w komentarzach! Twórców z kolei zachęcam do odpowiedzenia na moje pytanie - od czego zaczynaliście i co Wam daje blogowanie. 

Jeszcze raz dziękuję! Buziaki :*

26 komentarzy:

 1. Wszystkiego najlepszego. Życzę dalszych sukcesów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego najlepszego i dalszych sukcesów blogowych życzę :)
  www.sylwiaszewczyk.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Sto lat i miliona fanów na facebooku! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :D Póki co zbieram pierwszy tysiąc :D

   Usuń
 4. Świetny post :) Oby każdy kolejny rok dawał Ci więcej i więcej :) 100 lat!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego Najlepszego w odnoszeniu sukcesów na blogu, i oczywiście radości z pasji jaką jest prowadzenie swego miejsca w sieci. ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Życzę dalszych sukcesow w prowadzeniu bloga :) Uściski! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. lata szybko lecą :) dalszego rozwoju życzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję! Mojemu blogaskowi też niedawno stuknęły 2 latka. Oby do przodu :) www.adriana-style.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Zauważyłam lepsze zdjęcia :)! Oczywiście gratuluję i życze 100 blogowych lat xd

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkiego najlepszego i życzę dalszych sukcesów :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkiego najlepszego i wielu dalszych sukcesow. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Pamiętam swoje pierwsze blogi, to były czasy :)
  Życzę Ci dalszej motywacji do prowadzenia tego miejsca, bo bardzo lubię tu wpadać :)

  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję! Życzę coraz lepszych statystyk i miliona pomysłów na posty! :)

  OdpowiedzUsuń